štvrtok 15. septembra 2011

Z každého rožka troška

Škola

Začnem tým, že sa nám znova začala škola (to len tak pre istotu, keby ste si to náhodou niekto nevšimol). Niekto má to šťastie a po deviatich rokoch svoju školu navždy opustil aby sa upísal k trestu smrti inej podobnej vzdelávaco - výchovnej inštitúcii.

Ja to šťastie nemám, a tak už šiestym rokom navštevujem stredovekú mučiareň zvanú Gymnázium, k tomu všetkému ešte aj osemročné... No, ale to rozhodne nie je to čo som týmto príspevkom chcela povedať.

Pointou je, že odkedy sa škola začala, všetci do jedného (rozumej profesori) na nás nahrnuli toto, hento, tamto, najlepšie odovzdané vtedy a vtedy. Plus máme malý bonus v podobe piatich (5!!!) prváckych tried, nechcem sa stavať nad nich( aj keď je to úžasný pocit, keď viete, že to trpenie čo ich čaká už máte za sebou, a že môžu byť neviem ako úžasný, najlepší ste aj tak vy, lebo ste funkčne najstarší), ale prijať dvesto nových strašne nadšených ľudí, ktorí blúdia po chodbách vo veľkých skupinách, čím vám znemožňujú akúkoľvek prechodnosť, vám dáva maličký pocit nadradenosti. :D

So školou súvisí prudký pokles môjho voľného času, a na tom je najhoršie, že nemám kedy čítať. Okrem toho, že som po celom dni v škole extrémne unavená, a pocit keď zbadám posteľ je fakt skvelý, a ja proste neodolám, mám taký herbár, iný projekt, takú aktualizáciu... Potom mám v hlave toľko písmen, čísel, štatistík a vzorcov, že vziať si ďalšiu hrubočíznu vec, kde sú samé písmenká, mi v istých prípadoch príde ako čistý masochizmus, tak radšej sadnem k telke. V podstate sa z mojich priemerných troch/štyroch/piatich kníh na týždeň stala jedna kniha za týždeň a pol. Trošku deprimujúce.

Ak ešte nie ste na strednej škole, a ani nie ste rozhodnutý kam ísť, ja vás prosím, nechoďte na gymko. Teda, nie je to až tak zlá škola, ale po istom čase vám to všetko začne liezť na nervy (a ja na to po šiestich rokoch mám právo).

Niečo do uší

No nie je úžasný? :)
O toto sa s vami proste musím podeliť!
Je to síce trošku staršia vec, ale absolútne mi to nevadí.
Počuli ste už nový album od Exampla?
Že nie?
Hanba!

Momentálne na ňom fičím vo dne v noci (aj keď je to možno aj preto, že sa mi celá pamäťovka vymazala, mrcha jedna).


Fakt super album, kto nepočul, povinne!A zase upíri...


No a ešte jedna novinka, trailer na Úsvit!
No, neviem či sa mám smiať alebo plakať.
Fakt, obdobie Twilightu je už dávnu za mnou, no ale nepozriem si trailer?
Pozriem!
Kto ho ešte nevidel a koho to zaujíma...

Neviem či som si to všimla len ja, ale oni sú všetci časť od časti horší a horší, možno tak s výnimkou Jacoba...

Teda nie len oni, ale zatiaľ to bolo aj s filmami, časť od časti horší a horší...

A ešte taká mini otázka, koľko to z bookdepository trvá na Slovensko?
Už netrpezlivo očakávam môj balíček, a teda, ja viem, že si ešte počkám, ale keď ja už to tak strašne chcem mať doma!!!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára