Kto som, čo som...

Kde ste...

Vítam vás na mojom blogu, ktorý je prevažne zameraný na knihy, hudbu, no sem-tam vás pootravujem aj príspevkom, ktorý s knihami a hudbou bude mať pramálo spoločného.

Tento blog vznikol z prázdninovej nudy, niekedy koncom marca 2011 (mali sme chrípkové :D)
Môžete tu nájsť recenzie, nejaké moje postrehy, knižné novinky (niekedy trochu staršie :D), z času na čas sa tu objaví aj nejaké to moje frflanie - nedostatok času, poprípade áchanie - to bola táák super kniha, a podobne. V podstate sa tu vykecávam o čomkoľvek, kedykoľvek a akoukoľvek formou.

Kto som...

Volám sa Mirka, prednedávnom som svoju plnoletosť zapila jak pán boh káže a aktuálne nastupujem na vysokú školu. Po ročnom drvení sa nepodstatných vecí mi moja "dream shool" ušla o tri body, a tak prišla na rad improvizácia - zakotvím v univerzitných vodách Masarykovej univerzity v Brne. Mojim aktuálnym oborom pre tento rok (bohvie čo bude ten budúci) bude molekulárna biológia a genetika, ktorá mi ponúka také predmety, že sa mi o nich nikdy ani nesnívalo... :) Čiže áno, som takýto prírodovedný freak, ktorý sa v podobných psycho srandách, ktoré niekomu nedávajú ani najmenší zmysel, vyžíva. A pravdupovediac, teším sa neskutočne. Na školu, na predmety, na mesto, na ľudí... Mám pred sebou novú etapu svojho krátkeho života a na ňu sa neskutočne teším, pretože milujem zmenu a nové veci.

Som svojim spôsobom strašne crazy, a keď nemám náladu, je lepšie sa ku mne neozývať. V nepravidelných intervaloch mi zvykne prepínať a v takých chvíľach som schopná sa smiať aj na to, že niekomu spadlo pero...

Rada si o sebe myslím, že som človek milý, no na druhej strane sa rada hádam a som vždy a všade pravdovravná, niekedy až prehnane... Preto so mnou nie každý vychádza. Pár ľudi je však dôkazom toho, že za cca trinásť rokov sa na to dá pomerne ľahko zvyknúť.

Mám rada knihy (celkom logické), hudbu (to tiež), priateľov, seriály (tým nemyslím Ordináciu v ružove záhrade, no skôr - Scandal, Suits, Misfits, Outlander...), biológiu, chémiu, fyziku, čokoládu, bielu kávu, zmrzlinu, koncerty... No, mohla by som pokračovať donekonečna.

Z kníh sú moje obľúbené žánre hlavne paranormal, fantasy, young adult, dystópia, ale rada si prečítam aj nejakú detektívku a niečo úplne mimo mojich vychodených koĺají. V podstate som ochotná čítať skoro čokoľvek a kedykoĺvek.

Som úplný milovník Davida Guettu, Swedish House Mafie a Exampla, z čoho aj celkom vyplýva obľúbený žáner. No milujem aj LMFAO, Blue Foundation, Lanu del Ray, Imagine Dragons, George Ezra... Taká všehochuť. :)

Kontakt

Ak by ste chceli kontaktovať moju osobu, nájdete ma buď na Facebooku, Goodreads, Twitteri alebo mi napíšte na hliboka.miroslava@gmail.com