pondelok 27. augusta 2012

Recenzia: Katie McGarry - Pushing the Limits

Anotácia:

Nikto nevie čo sa stalo v noci, keď sa Echo Emersonová zmenila z populárneho dievčaťa s populárnym priateľom na stredobod klebiet s nepeknými jazvami na rukách. Ani Echo si nepamätá všetko čo sa udialo v tú hroznú noc. Vie však to, že jediné čo chce je, aby sa všetko vrátilo do normálu.
Ale keď do jej života vtrhne príťažlivý, dievčatá zneužívajúci samotár v čiernej koženke Noah Hutchinson, so svojou drsnou povahou a prekvapivým porozumením, jej život naberie smer, ktorý si nikdy nepredstavovala. Nemali by mať nič spoločné. A spolu s tajomstvami, ktoré obaja majú, je ich vzťah vlastne nemožný. Šialená príťažlivosť, ktorá medzi nimi je, však odmieta ustúpiť. A Echo sa musí spýtať samej seba, ako ďaleko dokáže posúvať svoje hranice a koľko je ochotná riskovať pre jedného chlapca, ktorý ju môže naučiť ako znova milovať.


Moje pocity:

Noaaaaah! ♥
Viac k tejto knihe nemám čo povedať.
Seriously guys, he IS amazing.


Okej, preorientujem sa na našu ľubozvučnú slovenčinu a pokúsim sa spomenúť prečo ešte bola táto kniha taká AMAZING. A možno ani nebola, len mne spadla priamo do rany. Myslím tým, že sa v mojich rukách vyskytla v tú správnu dobu, keď som doslova prahla po niečom podobnom.

Čo som od knihy očakávala bolo veľa veľa sladkého, veľa veľa bozkávania, veľa veľa diliem,  a presvedčovania samého seba, že to čo práve hlavný hrdina robí nie je správne, a to všetko na podklade sociálnych problémov.
BINGO! 
Lepšiu knihu som si ani vybrať nemohla.

Zhrnutie:

Pushing the Limits je o dvoch úplne odlišných ľuďoch, z ktorých každý musí riešiť vlastné problémy. Pushing the limits je o tom, ako sa tieto dva, na prvý pohľad nezlúčiteľné príbehy spoja.

Echo pochádza z celkom slušných rodinných pomerov, aj napriek tomu, že jej rodičia sú rozvedení, jej brat zomrel, matku už nevidela nejaký ten rok a jej otec čaká dieťa s jej bývalou babysitterkou.
Celý život bola Echo na škole tá populárna. Mala populárne priateľky, populárneho frajera, chodila na najvychytenejšie žúrky, proste patrila k tej stredoškolskej elite.
No potom sa v jej živote niečo zmenilo. Jedného dňa sa zobudila v nemocnici s dorezanými rukami a s ani najmenšou spomienkou na to, čo sa vlastne stalo.
A tak sa z populárneho dievčaťa stala úplná outsiderka.

Noahovi rodičia zomreli. A tak sa z neho a jeho dvoch bratov stala len ďalšia položka na zozname sociálnych úradníčok. Zatiaľ čo jeho bratia sa dostali do slušnej, dobre zabezpečenej rodiny, kde je o nich dobre postarané, Noah strieda jednu rodinu za druhou, a je... problémový.
Aj keď na prvý pohľad môže pôsobiť ako obyčajný arogantný debil, opak je pravdou. Svojich bratov nadovšetko miluje a bije sa za nich celým telom. V hlave má predstavu ich troch, spolu zase ako rodinu. A neskončí, kým to nedosiahne.

Noah a Echo nemali absolútne nič spoločné, spojili ich až sedenie u rovnakého psychiatra. No a potom už to šlo.

Kniha je písaná striedavo z pohľadov Noaha a Echo. Mne osobne sa viac páčili kapitoly z Noahovho pohľadu. Oveľa viac.
Zatiaľ čo z Noahovho rozprávania od prvej kapitoly cítiť, že ho k Echo niečo ťahá, Echo trvá dlhšie, kým si uvedomí, že to čo ju na Noahovi zaujalo, nie je len jeho dobrý výzor.
Na druhej strane, Noah má väčší problém s vyjadrovaním hocičoho emocionálneho ako Echo.

Na tejto knihe sa mi páčilo, že príbehy oboch hrdinov boli celkom reálne. Nič pritiahnuté za vlasy, proste príbeh ľahko predstaviteľný a uveriteľný. Páčilo sa mi, že láska medzi Echo a Noahom nebola tá taká vidím ťa, milujem ťa, sme spolu až na veky. Bolo to komplikované, pekné a jedinečné.


Moje hodnotenie:

Možno túto knihu beriem s jemnými ružovými okuliarmi na očiach, a určite tam boli isté zádrhely (napríklad už len samotná vec s jazvami, ktoré mala Echo... Okej, ona si nič nepamätala, ale prečo preboha jej to nemohli povedať?! Aspoň niečo, aby z toho nebola taká vyplieskaná... Ale nie, jej otec sa rozhodol jej nepovedať ani ň. Prečo? Lebo!), ale to vôbec neubralo na kvalite knihy.
Na knihu som sa tešila asi od januára, čo mi samo o seba dalo do hlavy kopu obáv, lebo som sa na ňu tešila až príliš dlho, a sklamanie by bolo o to väčšie.
Chvalabohu, kniha nesklamala a mala všetko čo som od nej chcela.

Takže krásnych, žiarivých 5 hviezdičiek.
Inak, rozhodne odporúčam. :)) A keďže to všetci prirovnávajú k Perfect chemistry, musím si asi prečítať aj to. :D

4 komentáre:

 1. Ohledně téhle série si pořád nejsem jistá. Je fakt, že jsou na ni celkem pozitivní ohlasy, na druhou stranu na ni ale člověk nejspíš musí mít náladu. Díky tvé recenzi mám přibližně představu, co čekat, takže knihu odkládám na tu správnou chvíli. Snad se trefím :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. "Bolo to komplikované, pekné a jedinečné." - yayyy. Už to chcem čítať.<3 Ale postupne, postupne...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ježiš, mať tvoju vôľu odolávať... Život by bol hneď jednoduchší. :D U mňa ohľadom tejto knihy žiadne postupne, postupne neplatilo. V momente, keď mi prišla, som odložila všetko ostatné a vrhla sa na ňu (doslova... :D).

   Odstrániť
 3. Naprosto souhlasím s tím, že se mi to zatajování otce Echo nepozdávalo... Taky myslím, že jí mohli říct alespoň něco, třeba z rána toho dne (spoiler - ta soutěž -konec spoileru).
  Perfect Chemistry si určitě musíš přečíst, mě se to líbilo ještě víc než PtL :)

  OdpovedaťOdstrániť