štvrtok 4. augusta 2011

Letní dumání (5)


No, ale aspoň v skratke. Je to meme, kde vyjarujete svoj názor k nejakej téme. Zoznam tém, a všetko potrebné, čo by ste potrebovali vedieť, nájdete TU.

Upozorňujem vás, že tieto príspevky budú len a len moje názory, takže akýkoľvek nesúhlas, pohoršenie a podobne si buď nechajte pre seba, alebo mi to dajte vedieť nejakým SLUŠNÝM spôsobom.
                                                        Náboženstvo v knihách

Skutočne neviem, ako sa k tejto téme vyjadriť. Z jednej strany preto, že vyslovene náboženskú knihu som nikdy nečítala a tie s akože náboženskou tematikou sa poväčšine krútia okolo bezodných očí nejakého padlého/strážneho a neviem ešte akého anjela. 

Náboženská tématika ma vždy svojim spôsobom fascinovala a aj fascinuje. To, na čom je to celé postavené a vôbec... Nie som veriaca, no tá téma náboženskej mystiky je vec, kvôli ktorej vznikajú veľmi zaujímavé výmeny názorov. A to je ďalšia vec čo ma na tom fascinuje.Náboženstvo v knihách mi nevadí, teda pokiaľ je to tam nejakou nenásilnou, nevnucovacou formou. 
Ja osobne pochádzam z rodiny, kde je otec evanjelik, mama katolíčka a ja som pokrstená u katolíkov.  Ešte donedávna sa ma babka snažila prinútiť chodiť do kostola, bez úspechu, tak to vzdala, chvalabohu. Inak som asi ateista.

Raz som v autobuse videla jedného chlapíka čítať Korán a to tak vzbudzuje moju zvedavosť. Niekedy v budúcnosti by som si možno rada prečítala niečo z Biblie a z Koránu, ale fakt čisto zo zvedavosti. 

Ja si skutočne nespománam na žiadnu knihu, čo by som čítala, kde by sa to vyslovene točilo okolo viery, alebo žeby tam len bola viera spomenutá.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára